akcesoria dla dzieci

Akcesoria dziecięce, które warto posiadać

AKCESORIA DZIECIĘCE KTÓRE WARTO POSIADAĆ

Zaawansowana technologia ma coraz większy wpływ na codzienne życie człowieka. I choć często kojarzona jest raczej z rozrywką jaką zapewniają telewizory, smart fony, laptopy, czy konsole do gier. To istnieje dziedzina w której technologia przestaje być zwykłym gadżetem. Ta dziedzina to ochrona życia. Babysense to urządzenie które, może uratować życie, i to te które dopiero przyszło na świat.

Wszyscy świeżo upieczeni rodzice ze szczególną troską dbają o swoje dziecko. Roztaczają nad nim opiekę w dzień i w nocy. Starają się aby niemowlakowi niczego nie brakowało, ani nic nie zagrażało. Niestety zdarzają się przypadki, iż mimo otoczenia dziecka szczególną troską i opieką, dzieje się coś złego. Niewiadomo dlaczego, nie wiadomo skąd.

ZMINIMALIZOWAĆ ZAGROŻENIE

Śmierć łóżeczkowa, to zespół nagłego zgonu niemowląt (SIDS) – nagła śmierć, pozornie zdrowego niemowlęcia w czasie snu. Co roku w Polsce z powodu SIDS umiera około 200 niemowląt. W Stanach Zjednoczonych ta liczba sięga 3,5 tysiąca. Tragedia ta zdarza się raz na kilkanaście tysięcy zdrowo urodzonych maluchów. Najczęściej dotyka dzieci między pierwszym a szóstym miesiąca życia. Nie do końca poznano przyczyny tak dramatycznych wydarzeń, jednak istnieją pewne przesłanki które mogą zakwalifikować noworodka do grupy podwyższonego ryzyka SIDS. Są to:

 • dzieci narodzone przed czasem (zgłasza te najmniejsze).
 • osłabione serduszko niemowlaka.
 • trudności z oddychaniem.
 • palenie papierosów lub spożywanie alkoholu przed i w czasie ciąży.
 • przypadki SIDS w rodzinie
W tym dziale  Portfel damski ze skóry naturalnej czy ekologicznej?

Dlatego aby „dmuchać na zimne” i zapewnić dziecku bezpieczeństwo, a rodzicom możliwość reakcji w razie potrzeby, powstał specjalny czujnik monitorujący oddech maluszka w czasie snu. Babysense bo taką nosi nazwę to zaawansowane technologicznie urządzenie które w porę wykryje bezdech u niemowlaka i w porę zaalarmuje rodziców, aby ci mogli podjąć odpowiednie kroki, by nie dopuścić do tragedii.

TECHNOLOGIA RATUJĄCA ŻYCIE

Babysense to urządzenie niezwykle proste do zastosowania. Nie wymaga podpinania do dziecka żadnych czujników czy okablowania, które mogło by przeszkadzać maluszkowi podczas snu. Jest to po prostu niewielkie urządzenie, które należy umieścić pod poduszką na której śpi dziecko. Takie urządzenie posiada często wiele dodatkowych, bardzo przydatnych funkcji. Na rynku dostępne są modele które posiadają np.:

 • komunikację dwukierunkową – można mówić do dziecka, jeśli się obudzi.
 • wyświetlaczu LCD
 • odtwarzanie kołysanek
 • zegar z alarmem –  aby ustawić np. czas karmienia piersią.
 • termometr – mierzący temperaturę pomieszczenia, oraz alarmujący gdy ta wyjdzie poza ustalony zakres
 • lampka nocna – kojące światło, które można włączać lub wyłączać za pośrednictwem jednostki rodzica

I wiele innych praktycznych rozwiązań. Dlatego Babysense kupują nie tylko rodzice których dzieci znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka SIDS, ale również ci, którzy chcą dziecku zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju, a przy okazji mieć możliwość kontroli jego bezpieczeństwa.