Czy opłaca się wysyłać paczki do Irlandii

Czy opłaca się wysyłać paczki do Irlandii?

Wielu, zwłaszcza młodych Polaków wyjechało do Irlandii. Znajduję tam pracę, zakładają rodziny i nie myślą o powrocie do ojczyzny. W Polsce zostają rodzice, którzy nigdy nie przestają martwić się o swoje dzieci. Chętnie więc szykują dla nich paczki ze świątecznymi prezentami i chcą je wysłać. Ile kosztuje kurier Polska – Irlandia?

Kto przewozi paczki do Irlandii?

Specjaliści szacują, że w Anglii mieszka około 120 tys. Polaków. Nic więc dziwnego, że paczki do Irlandii są wysyłane bardzo często. Najczęściej wysyłają je stęsknieni rodzice, którzy nie zawsze mogą odwiedzić swoje dorosłe pociechy. Chcąc wysłać paczkę do Irlandii możemy pójść do siedziby tradycyjnej poczty, działa także kurier Polska – Irlandia. Tego typu przesyłka najszybciej dotrze do adresata. Paczki do Irlandii przesyłane za pośrednictwem poczty dużo kosztują, a i są dostarczane nieco później.

Jak wysłać paczki do Irlandii?

Kuriera możemy zamówić przez internet. Wystarczy odwiedzić stronę internetową danej firmy. Znajdziemy na niej formularz, który trzeba wypełnić. W odpowiednim miejscu trzeba wpisać wagę i wymiary paczki oraz ewentualne usługi dodatkowe (np. ubezpieczenie paczki). Na podstawie tych danych system wyceni, ile będzie nas kosztował kurier Polska – Irlandia. Podajemy również dane nadawcy i odbiorcy. Po sprawdzeniu poprawności danych trzeba zapłacić za przesyłkę. Po akceptacji warunków transakcji oraz po dokonaniu odpowiedniej wpłaty, na adres e-mail nadawcy przychodzi list przewozowy. Należy go wydrukować i podpisać. Przesyłkę od nadawcy odbiera osobiście kurier. Od tego momentu można śledzić jej drogę za pomocą specjalnej aplikacji znajdującej się na stronie internetowej danej firmy kurierskiej.

W tym dziale  Drukarki igłowe w firmie - zastosowanie i zalety

Kurier Polska Irlandia

Ile kosztuje kurier Polska – Irlandia?

Koszty transportu paczek do Irlandii zależą od wielu czynników. Im paczka jest cięższa oraz większa, tym wyższa będzie cena za jej dostarczenie. Nie bez znaczenia jest także dokładna odległość do pokonania przez kuriera, a także sposób dostarczenia paczki z Polski do Irlandii. Trasa pokonywana
w tradycyjny sposób (przewóz busem, a następnie przeprawa promowa) będzie tańsza niż paczka kurierska wysyłana priorytetem, czyli samolotem. Dokładnie spakujmy paczkę, gdyż koszt transportu zależy nie tylko od ciężaru paczki, ale i od jej wymiarów. Za paczkę priorytetową do Irlandii o wadze do 1 kg zapłacimy około 70 zł, a za taką, która waży około 20 kg będziemy musieli zapłacić 130 zł. Za paczkę ekonomiczną ważącą 20 kg zapłacimy 110 zł.

Kurier Polska – Irlandia nie musi dużo kosztować. Wystarczy umiejętnie zapakować przesyłkę
i wybrać tańszą formę transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *