Czy prywatny detektyw może pomóc w sprawach rodzinnych? Tak! Dowiedz się w jakim zakresie

Zawód prywatnego detektywa zyskuje coraz większą popularność, jak się okazuje już nie tylko zajmuje się sprawami gwiazd filmu czy bogatych biznesmenów, ale także często prowadzi sprawy osobiste, w tym rodzinne. W jakim zatem zakresie może pomóc profesjonalny, prywatny detektyw?

Sprawy rozwodowe

Bardzo częstymi klientami są rozwodzące są małżeństwa. Zazwyczaj zlecenie obejmuje obserwacje małżonka podejrzewanego o zdradę, a także o ustalenie miejsca pobytu dziecka, kiedy do napiętych stosunków dochodzi walka o opiekę nad dzieckiem. Profesjonalna agencja detektywistyczna może pomóc w uzyskaniu korzystnego wyroku sądu np. rozwodu z orzeczeniem o winie lub ustalenie opieki nad dzieckiem, uregulowania kontaktów czy pozbawienia praw rodzicielskich. Prywatny detektyw dzięki zebranym dowodom może dostarczyć dowodów zdrady, a tym samym wyłącznej winy rozpadu małżeństwa. Zanim jednak powierzymy tak istotne sprawy agencji detektywistycznej, warto sprawdzić czy posiada ważną licencję detektywistyczną, wpis do ewidencji działalności gospodarczej oraz ubezpieczenie OC, co zapewni pewność, że wybrany detektyw działa w sposób legalny. Warto wiedzieć, że dowody zdobyte w niezgodny z prawem sposób, nie mogą być użyte jako dowód w postępowaniu sądowym.

Opieka nad dzieckiem

Wzrastająca liczba rozwodów sprawia, że coraz częściej sprawy dotyczące opieki nad dziećmi trafiają nie tylko na sądową salę, ale także na biurko prywatnego detektywa. Burzliwy rozwód często wiąże się z utrudnianiem opieki nad dzieckiem, a niejednokrotnie nawet z porwaniem rodzicielskim. Bardzo często jeden z rodziców utrudnia kontakty z dzieckiem i sprawowanie zasądzonej przez sąd opieki naprzemiennej. W takich wypadkach jeden z rodziców najczęściej zmienia miejsce zamieszkania, nie podając adresu. Ustalenie miejsca pobytu dziecka to jedna z najczęściej zlecanych spraw dotyczących rodzinnych konfliktów. Pomoc profesjonalnej agencji detektywistycznej w takiej sytuacji może okazać się nieoceniona i przyczynić nie tylko do uregulowania kontaktów z dzieckiem, ale również do uzyskania korzystniejszego wyroku sądowego.

W tym dziale  5 cech dobrego detektywa – czyli jak nie dać się naciągnąć oszustom

Poszukiwania osób zaginionych

Zgłoszenie zaginięcia bliskiej osoby, a zwłaszcza dziecka na policję w jak najkrótszym czasie, zwiększa szansę odnalezienia. W wielu przypadkach osoby poszukujące bliskich proszą o pomoc prywatnego detektywa. Bardzo często to właśnie profesjonalne biuro detektywistyczne może skutecznie pomóc w ustaleniu miejsca pobytu dziecka. W przypadku zaginięcia nieletnich liczy się szybkość reakcji oraz odpowiednie metody działania. Doświadczeni prywatni detektywi niejednokrotnie przyczynili się do odnalezienia poszukiwanych. Wspólne działania prywatnych i policyjnych detektywów są zazwyczaj gwarancją sukcesu. Zgłaszając się do agencji detektywistycznej warto wciąż być w kontakcie z policją i w żadnym wypadku nie wycofywać zgłoszenia.  Prywatny detektyw może pomóc w wielu sprawach rodzinnych, dlatego warto wybrać profesjonalnego specjalistę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *