nadanie przesylki

Czy warto zachować dowód nadania przesyłki?

Nie da się ukryć, że dzisiaj światem w pewnym sensie rządzi Internet. Dzięki smartfonom każdy, w każdej chwili ma dostęp do kanałów społecznościowych. Na każdym kroku ludzie oglądają filmiki na youtube czy wysyłają sobie śmieszne zdjęcia na snapchacie. Świat idzie do przodu i nikt nie ma na to wpływu. W ostatnich latach można zauważyć większe zainteresowanie zakupami w sieci – bo jest szybciej, taniej i bez kolejek! Wszyscy kupują, sprzedają a firmy kurierskie tylko zacierają ręce – bo teraz jest ich czas! Zarówno sklepy jak i osoby prywatne coraz częściej wybierają właśnie ‘kuriera’ jako formę dostawy. Logistyka w takich firmach jest na najwyższym poziomie, jednak zdarzają się też wypadki. Co jeśli paczka zaginie i nie dotrze do adresata? Co w takim wypadku robić?

Dlaczego warto robić zakupy przez Internet?

Zakupy przez Internet są idealne. Po pierwsze ceny w sklepach internetowych są o wiele niższe, niż ceny tych samych produktów w sklepach stacjonarnych. Po drugie nie trzeba wychodzić z domu, stać i przepychać się w kolejkach – wystarczy kilka kliknięć. Po trzecie – nie czuje się wydawanych pieniędzy – chociaż, to jest w sumie wadą, co z pewnością mogłoby potwierdzić większość kobiet, które kupują przez Internet – albo ich partnerzy.

W tym dziale  Drukarki igłowe w firmie - zastosowanie i zalety

Czy sprzedawanie przez Internet się opłaca?

W sieci można nie tylko kupować – można także sprzedawać! Koniec ze starymi, nienoszonymi od wieków ubraniami, które zalegały w szafie. Wystarczy opublikować je w Internecie i sprzedadzą się w mig! Kiedy już cała transakcja dobiega końca, przychodzi czas aby wysłać paczkę. Można to zrobić za pośrednictwem Poczty Polskiej lub Paczkomatów. Najszybszym sposobem jednak jest oczywiście firma kurierska, która w maksymalnie dwa dni dostarczy paczkę w ręce adresata.

Jak zamówić kuriera i jak przygotować paczkę?

Na początku trzeba daną rzecz odpowiednio przygotować do wysyłki. Najwygodniej będzie zapakować ją w karton i zaadresować. Warto też, sprawdzić wymogi dotyczące paczek, które znajdują się na stronie internetowej przewoźnika. Kolejnym etapem będzie zamówienie kuriera – można to zrobić telefonicznie, bądź przez Internet. Kiedy już kurier przyjedzie, by odebrać paczkę należy pamiętać, aby podpisał dowód nadania przesyłki. Posiadanie tego dokumentu jest bardzo ważne, gdyż podczas transportu paczki tak naprawdę, może darzyć się wszystko.

Dlaczego posiadanie potwierdzenia nadania paczki jest takie ważne?

Podpisany przez kuriera ‘kwitek’ należy trzymać aż do czasu, kiedy adresat potwierdzi otrzymanie paczki. Jeśli potwierdzenie zostanie zniszczone, to w przypadku zaginięcia przesyłki nie można zrobić nic. Ten dokument jest niezbędny, aby rozpocząć procedury poszukiwawcze w firmie kurierskiej. Należy pamiętać i zawsze dopilnować tego, aby kurier pokwitował odbiór danej paczki. Bardzo ważny jest numer identyfikacyjny kuriera, który pozwala go ‘namierzyć’. Każda firma kurierska umożliwia śledzenie paczek w Internecie, co znacznie ułatwia oczekiwanie – zarówno nadawcy, jak i odbiorcy.

W tym dziale  Jaką piżamę wybrać dla kobiet w ciąży?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *