Gdzie kupić najlepszy rower na zimę?

Rower to środek transportu, który wraca do łask. Coraz więcej osób nie ma ochoty stać w długich korkach, siedząc w samochodzie czy autobusie, a woli wsiąść na rower i szybko się przemieścić. Poza tym, przebywanie na świeżym powietrzu jest korzystne dla naszego zdrowia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pedałować także zimą. Jaki rower kupić?

Jaki rower jest idealny na zimę?

Zimą powinno się jeździć na rowerze, który sprawdzi się jako pojazd całoroczny. Przede wszystkim, musi posiadać odpowiednie wzmocnienia. Zdecydowanie najwytrzymalsza jest rama od roweru górskiego, najlepiej aluminiowa. Jeżeli jesteśmy początkujący w zimowej jeździe, wybierzmy tak zwaną damską ramę, dzięki której łatwiej zejść z roweru. Do starego roweru górskiego dobierzmy opony z terenowym bieżnikiem. Co do mechanizmu, do zimowej jazdy wystarczą trzy biegi. Łańcuch jest gruby, ma jeden tryb i nie zaszkodzi mu żaden brud, który mógłby nas unieruchomić w dzień śnieżycy. Jak hamulec warto zainstalować klasyczne torpedo, a na śliskiej nawierzchni trzeba hamować tylnym kołem.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Pamiętajmy, by zawsze mieć przy sobie akumulatorki do oświetlenia bateryjnego, a gdy nie używamy lampy, zdejmijmy ją, by nie była narażona na działanie mroźnego powietrza. Zwróćmy także uwagę na to, by pedały roweru były dość szerokie, by noga nie ześlizgiwała się. Zadbajmy o błotniki, najlepiej metalowe. Jeśli o nich zapomnimy, każda rowerowa wyprawa będzie musiała się zakończyć w pralni.

W tym dziale  Jak melisa działa na organizm

Jazda na rowerze po zamarzniętym jeziorze

Gdzie kupić taki rower?

Znawcy zapewne stwierdzą, że najlepiej samemu złożyć rower, który będzie miał wszystko, co nam potrzebne. Dla laika jest to jednak zbyt duże wyzwanie i lepiej zaufać profesjonalistom. Rower to narzędzie, które ma służyć określonemu celowi, więc nie musimy wydawać na niego fortuny, jeśli nie planujemy startu w zawodach. Wydać powinniśmy dokładnie tyle pieniędzy, ile wystarczy na rower nadający się do naszych zastosowań. Pamiętajmy, że zbyt tani rower, zwłaszcza dla osoby intensywnie jeżdżącej, będzie nieustannym źródłem problemów. W sprzęcie złej jakości trzeba będzie często coś naprawiać, a te naprawy mogą być bardzo drogie. Wybierzmy rower przygotowany do eksploatacji w warunkach zimowych, czyli wyposażony w osprzęt odpowiedni na taka pogodę. Sprzęt najlepiej kupić w sklepie rowerowym oferującym także usługi serwisowe. Otrzymamy tam fachową pomoc, wybór rowerów jest duży i będziemy mogli przetestować upatrzony jednoślad. Odwiedźmy kilka sklepów różnych marek, co pozwoli nam porównać oferty i ceny, a zatem dokonać lepszego wyboru. Warto także zajrzeć na strony internetowe sklepów, gdyż ceny są niższe, ale decydujmy się tylko na zakup sprawdzonego modelu roweru.

Zimą wielu z nas chętnie zapadłoby w sen i poczekało na wiosnę. Codzienne życie wymaga jednak wychodzenia z domu. Nie marnujmy czasu i zadbajmy o zdrowie, a jazda na rowerze świetnie się do tego nadaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *