dlaczego warto jechac do grecji

Grecja, wyjątkowe miejsce na wyjątkowe wakacje

Kraina helleńskich bogów od tysięcy lat inspiruje, fascynuje i relaksuje. To wymarzone miejsce na wakacje w wielkim stylu oraz krótki wypad „doładowujący baterie”. Wyjątkowe warunki naturalne, klimat i rzadko spotykane w innych miejscach urozmaicone krajobrazy plasują Grecję w czołówce najchętniej wybieranych przez Polaków wakacyjnych kierunków.

Wybierając się do Grecji można dokonywać wyboru między setkami pięknych i malowniczych miejsc. Każdy zakątek tego kraju ma za sobą długą i bogatą historię, której towarzyszą zapierające dech w piersiach widoki. Dla miłośników zwiedzania idealnym rozwiązaniem będą objazdy, podczas których można odwiedzić wiele znanych dotąd tylko z podręczników miejsc. Osoby poszukujące wypoczynku docenią wspaniałe słońce, czyste wody i białe piaski greckich plaż.

 

Greckie wyspy – 2500 tysiąca powodów do uśmiechu

Wybierając się na wakacje do Grecji należy odpowiedzieć sobie na najistotniejsze pytanie – kontynent czy wyspy? Idealnie byłoby móc połączyć te dwie opcje, jednak wymagałoby to dość dużych nakładów czasu. Wygodniej zatem podzielić taką podróż na dwa osobne wyjazdy i ze spokojem poddać się urokowi tego miejsca.

 

W skład Grecji wchodzi aż 2500 wysp i wysepek, z czego zamieszkałych na stałe jest tylko 165 z nich. Fascynująca dzika przyroda i krystaliczne wody sprzyjają wypoczynkowi i odprężeniu. Do najpopularniejszych należą Rodos, Korfu, Zakintos, Kos i Mykonos, a każda z nich jest piękna, choć na swój sposób. Rodos tętni życiem i cieszy się uznaniem milionów zagranicznych turystów. Wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO starówka zachęca do zwiedzania, a liczne kurorty i malownicze plaże są wprost stworzone do odpoczynku. Nieco mniej popularna Zakynthos jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych miejsc w Grecji. Zatoka Wraku stała się swego rodzaju znakiem rozpoznawczym i ambasadorem wszystkich wysp tego pięknego kraju.

W tym dziale  Zamki w Polsce, które warto zobaczyć

 

Grecja kontynentalna – świat w pigułce

Piękno Grecji poznać można także w jej kontynentalnej części, o liczącej aż 14880 km linii brzegowej. Urozmaicona rzeźba terenu sprawia, że podczas jednych wakacji można zapuścić się w tereny górskie, wędrować po lasach, zorganizować spływ kajakowy i wypoczynek na plaży. Co więcej wszystko to odbywa się w towarzystwie doskonałej pogody oraz bezcennych zabytków, będących świadectwem wspaniałej helleńskiej historii.

Na samo zwiedzanie Aten warto zarezerwować sobie kilka dni. Koniecznie zobaczyć trzeba miejsca, gdzie rodziła się europejska tożsamość – wzgórze Akropol, z usytuowanymi na nim świątyniami i budynkami użyteczności publicznej to jedno z najważniejszych pomników republiki. Agora była miejscem spotkań i obrad, zaś zachowany do dziś w formie ruin Partenon miejscem modlitw o młode państwo-miasto.

Punktem obowiązkowym są Meteory – monumentalny masyw skalny, położony w środkowej części kraju. Zbudowany tam w XIV wieku kompleks klasztorny przetrwał do dziś w nieco okrojonym stanie. Ale nawet pozostałe „zaledwie” siedem z dwudziestu czterech prawosławnych budynków świadczy o olbrzymim zaangażowaniu i poświęceniu, jakiego wymagała taka budowa przed siedmioma wiekami.

 

Dlaczego Grecja?

Na świecie aż roi się od wspaniałych, tętniących życiem i pełnych urokliwych zakątków miejsc. Ale wakacje w Grecji łączą w sobie wiele aspektów i dają nieograniczone możliwości. Dzięki temu jest to świetna propozycja wycieczkowa dla grup, w których każdy z uczestników ma nieco inne oczekiwania co do przebiegu wakacji. Dlaczego? Bo Grecja, to świat w pigułce.

W tym dziale  Niezbędnik każdego zmotoryzowanego gadżeciarza - czyli co warto ze sobą mieć w aucie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *