Jaką piżamę wybrać dla kobiet w ciąży?

Nocny wypoczynek jest bardzo ważny i trzeba zadbać o to, by nic nie przeszkadzało i nie uwierało. Szczególnie istotne jest to wtedy, gdy kobieta jest w ciąży, kiedy często dziecko tak się układa, że powoduje dyskomfort. Warto zadbać o to, by piżama dla ciężarnych oraz kołdra i pościel dawały szanse na sen. Jaką piżamę wybrać?

W czym może spać pani spodziewając się dziecka – koszula i piżama dla ciężarnych

Jeszcze niedawno kobieta spodziewająca się dziecka musiała spać w bezkształtnym worku lub w rozciągniętej koszulce męża, gdyż w sklepach nie było ładnej bielizny nocnej, w której mieściłby się ciążowy brzuch. Na szczęście producenci zauważyli potrzeby kobiet, które chcą się wyspać w ładnej koszuli czy piżamie dla ciężarnych. Dostępne ubrania nie krępują ruchów, nie uciskają i nie uwierają. Polecane są takie modele i rozmiary, aby strój do spania nie był dopasowany, ale nieco luźniejszy. Unika się niepotrzebnych ozdób, np. zakładek, marszczeń czy haftów, gdyż skóra w ciąży staje się szczególnie wrażliwa na dotyk i nawet szwy wykonane zbyt sztywną nicią mogą ją drażnić. Piżamy dla kobiet oczekujących dziecka są uszyte tak, by nie opinały brzucha, więc najczęściej są odcinane pod biustem i wystarczająco długie z przodu, by rozszerzały się wraz ze zmieniającym się rozmiarem przyszłej mamy . Zazwyczaj wkłada się je przez głowę, a otwór jest na tyle duży, by nie trzeba było mocować się z materiałem. W dobrej jakości piżamie dla ciężarnych dekolt jest na tyle duży, by nic nie obciskało. Niektóre modele dostosowane są dla kobiet karmiących, więc dekolt jest kopertowy, a w przypadku koszulek na ramiączkach, odpina się miseczkę.

W tym dziale  Stylizacje z klasycznymi elementami garderoby - przykłady

Piżama dla ciężarnych – by zachować komfort termiczny

Piżama dla ciężarnych powinna być dostosowana do pory roku i do warunków panujących w sypialni. Nie może być w niej ani za ciepło, ani za zimno. Duże znaczenie ma nie tylko materiał, z którego jest uszyta, ale także fason. W chłodniejszych miesiącach lepiej zakładać grubszą piżamę, by się nie przeziębić. Do łask wracają długie rękawy i nogawki, a duże dekolty zastępują modele bardziej zabudowane. Nie można również przesadzać w drugą stronę, by nie doprowadzić do przegrzania. Poza tym, gdy będzie nam za ciepło może być i nieco duszno.

Najlepsze materiały na piżamę dla ciężarnych

Piżama dla ciężarnych (jak i każda inna) powinna być uszyta z materiału, który ułatwi zasypianie, a najlepiej z tym zadaniem poradzi sobie bielizna uszyta z gładkiej bawełny (ciekawe piżamy z organicznej bawełny znajdziesz tutaj: https://hellomorning.pl/pl/blog/19_Pi%C5%BCamy-dla-kobiet-w-ci%C4%85%C5%BCy.html). Kupujmy bieliznę nocną z bawełny organicznej, której proces produkcji jest starannie kontrolowany, począwszy od hodowli nasion poprzez uprawę, aż po gotowe produkty. Przy jej uprawie wykorzystywane są nieszkodliwe dla środowiska substancje, a gleby są całkowicie wolne od pestycydów i chemii, co oznacza, że nie wchłania ona żadnych chemikaliów, czyli nie kumuluje szkodliwych substancji takich jak pestycydy, metale ciężkie, sztuczne nawozy czy gmo. Sposób produkcji sprawia, iż włókna organicznej bawełny są mocniejsze, bardziej wytrzymałe oraz odporne na rozciąganie i mechacenie, gdyż nie są osłabione silnymi chemicznymi środkami czyszczącymi i barwnikami. Taka tkanina jest milsza, co jest szczególnie ważne dla kobiet spodziewających się dziecka.

W tym dziale  Jak często jeść ryby? Dowiedz się, co mówią eksperci

Kobieta w stanie błogosławionym musi dużo odpoczywać, gdyż jej organizm ciężko pracuje, by dwa serca biły zdrowo. Powinna więc spać w wygodnej piżamie dla ciężarnych, by sen był długi i spokojny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *