Jaka pościel dla małżeństwa?

Pościel w prezencie ślubnym to bardzo stary zwyczaj, jak się okazuje do dziś praktykowany. Na taki podarunek mogą liczyć również małżonkowie z dłuższym stażem, obchodzący rocznicę ślubu. Jaką pościel wybrać, by sprawić radość obdarowywanej parze?

Po pierwsze jakość!

Decydując się na zakup kompletu pościeli dla znajomej pary zazwyczaj kierujemy się pięknymi wzorami czy aktualnymi trendami w dekoracji wnętrz. Zanim jednak zaczniemy głowić się nad wyborem nietuzinkowego nadruku czy wyjątkowych kolorów warto zwrócić uwagę na jakość materiału.

Prezent przede wszystkim powinien symbolizować uczucia jakimi obdarzamy obdarowanych, dlatego trudno sobie wyobrazić zakup pościeli ładnej, ale zupełnie niekomfortowej. Podobnie jak w przypadku ubrań, skład pościeli pod którą spędza się tak wiele godzin powinien być wysokiej jakości. Z pewnością będziemy chcieli ulec pokusie i wybrać pościel z naturalnego jedwabiu. Jedwabna pościel to elegancki i luksusowy produkt, jednak nie pozbawiony wad.   Piękna pościel może okazać się nie tylko niepraktyczna ze względu na swoją strukturę, ale jest też spora  szansa, że wywoła alergię. Prezent w takiej postaci może zatem okazać zupełnie niefunkcjonalny.

Najlepszym wyborem będzie pościel wykonana z bawełny organicznej. Ze względu na ekologiczny sposób uprawy, bawełna organiczna jest wolna od wszelkich, szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych. Pościel z ekologicznego, czystego surowca to najbardziej przyjazny dla skóry produkt. Zabezpiecza przed przegrzaniem i wychłodzeniem, nie powoduje reakcji alergicznych, zapewniając wyjątkowy komfort snu. Prezent w postaci pościeli z bawełny organicznej to sygnał, że nie tylko chcemy ofiarować piękną i praktyczną dekorację, ale także troszczymy się o zdrowie obdarowanej pary. Więcej o dobrej jakości pościeli: https://hellomorning.pl/pl/33-posciel-organiczna.

W tym dziale  Kilka sprawdzonych pomysłów na kanapki do pracy

Jak dobrać kolor i wzór pościeli?

Producenci pościeli prześcigają się w coraz to bardziej śmiałych i niebanalnych wzorach pościeli. Trójwymiarowe nadruki, niespotykane wzory, śmiałe połączenia kolorystyczne. Mnogość barw i wzorów może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Jak w takim razie wybrać pościel dopasowaną do upodobań obdarowanych ? Nie bez powodu komplet pościeli to prezent, który powinno się ofiarować bliskim osobom. Znając upodobania zaprzyjaźnionej pary łatwiej dokonać trafnego wyboru.

Najprościej wybrać produkt, który harmonizuje z całością wnętrza. Przed zakupem warto wybrać się w odwiedziny do małżonków i dokładniej przyjrzeć się stylowi, w jakim urządzili swoje mieszkanie. Przykładowo: minimalistyczne wnętrza w stylu skandynawskim raczej odrzucą myśl o zakupie pościeli w krzykliwych barwach, a w spokojnym rustykalnym wnętrzu raczej nie sprawdzi się pościel w geometryczne, abstrakcyjne wzory. Idealna pościel dla nowożeńców czy obchodzących okrągłą rocznicę ślubu powinna być przyjemna w użytkowaniu ( bawełna organiczna nie ma sobie pod tym względem równych) oraz dopasowana do gustu obdarowanych i stylu wnętrza. Warto przemyśleć wspomniane kwestie, zanim zdecydujemy się na zakup pościeli do zaprzyjaźnionej pary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *