białe wnętrze z dużym telewizorem

Kluczowe funkcje w telewizorach – 2022

Początek nowego roku związany był z premierami na rynku telewizorów. Pomimo tego, że same ekrany do sklepów trafiły po kilku miesiącach, to od początku wiadome było, ja co czekać. W 2022 roku pojawiły się nowe funkcje w wielu telewizorach. Warto dowiedzieć się, co się zmieniło w nich.

Kalendarz nowych telewizorów jest dość przewidywalny. Z tego powodu warto pamiętać o tym, jeżeli celem jest zakup nowego telewizora. Warto mieć świadomość, że prezentowane są nowe modele oraz łatwo można upolować ekran na wyprzedaży. Ponadto dobrym ruchem jest czekanie na nowinki technologiczne. Nie wolno nabierać się na ekrany sprzed 3-4 lat. Warto zaznaczyć, że nowe telewizory największych światowych producentów prezentowane są w styczniu. Większość nowych rozwiązań prezentowana jest na targach CES w Las Vegas. Należy pamiętać, że nierzadko dodatkowe modele wystawiane są we wrześniu. Trzeba pamiętać o tym, że w sprzedaży telewizory pojawią się dopiero po 3-4 miesiącach. Jeśli mowa o pełnej gamie modelowej, to większość firm sprzedaje swoje modele przeważnie pod koniec maja lub na początku czerwca. W 2022 roku bardzo popularne będą telewizory o ekranach QLED, QNED, a także LCD. Najlepiej kupić taki, który został wyposażony w system operacyjny webOS 22. Bardzo dużo telewizorów marki LG korzysta z takiego rozwiązania. Będzie ono bardzo popularne w obecnym roku. W takim systemie można znaleźć np. automatyczne przełączanie się z trybu Filmmaker. Warto zaznaczyć, że wsparcie standardu inteligentnego domu Matter pojawiło się dopiero w obecnym roku.

W tym dziale  Gdzie kupić profesjonalne środki chemiczne do sprzątania - 2022

Warto wspomnieć o ekranach QNED. Tego typu telewizory z matrycą łączącą kropki kwantowe z technologią nanocell są bardzo chętnie kupowane przez konsumentów. Warto pamiętać, że pierwsze takie telewizory pojawiły się w ofercie producenta LG w ubiegłym roku. W obecnym roku większość nowych telewizorów zostanie zaopatrzona w takie rozwiązanie. Podświetlenie miniLED jest bardzo cenione przez ludzi. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku telewizorów LCD znaleźć można ekran mini LED PML9507, który ma minimalistyczny design. Przeważnie jest on w rozmiarach 55,65 oraz 75 cali. Jednakże kluczowym produktem w ofercie będzie seria The Performance. Producenci promują ten ekran jako ten jedyny telewizor, który warto kupić. Warto zaznaczyć, że jest to produkt o bardzo ciekawych parametrach technicznych. Ponadto ma oryginalny wygląd oraz smart tv. Taki telewizor dostępny jest w bardzo przystępnej cenie. W obecnym roku bardzo popularne będą telewizory o 120 Hz matrycy. Ponadto bardzo ważne jest też HDM! 2.1 oraz wsparcie VRR. W Polsce znajduje się wiele sklepów RTV/AGD, które pod koniec maja dodadzą do swojej oferty sprzedażowej najnowocześniejsze telewizory. Warto będzie je kupić od sprawdzonego oraz renomowanego producenta. Dzięki temu telewizor takiego typu posłuży nam przez wiele lat. Zostanie on objęty kilkuletnią gwarancją. Warto stawiać na telewizory energooszczędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *