Nerwy

Nerwowość i rozdrażnienie – jak sobie radzić z objawami?

Nasze życie obfituje w sytuacje, gdy trudno zachować spokój. Chcąc uniknąć wybuchu, w powodujących stres sytuacjach zażywamy Nervomix lub inny lek uspokajający i marzymy o tym, by szybko iść do domu i położyć się spać. Specjaliści radzą, by nagromadzony stres najpierw odreagować, a dopiero później wziąć ciepłą kąpiel i porządnie odpocząć.

Co robić ze stresem? Jak sobie z nim radzić? Czy warto sięgnąć po Nervomix?

Kiedy coś wyprowadzi nas z równowagi zaczynamy się denerwować, a odczuwamy to w bardzo nieprzyjemny sposób. Serce zaczyna bić szybciej, ciśnienie skacze, wydzielają się hormony stresu: adrenalina i kortyzol. Taki zastrzyk energii daje nam siły do walki z zagrożeniem, którym jest trudna sytuacja. Jeśli jednak stres trwa długo, utrudnia funkcjonowanie i szybko odbiera siły – w ten sposób szybko doprowadzimy się do stanu, gdy trudno będzie funkcjonować. Zanim do tego dojdzie, zażyjmy Nervomix czy inny lek uspokajający, by się wyciszyć. Taki stres mija szybko, więc nie jest bardzo groźny. Pamiętajmy, że ani bycie kłębkiem nerwów, ani trzymanie nerwów na wodzy nie są dla nas dobre. Pozostawanie w długotrwałym stresie szkodzi zdrowiu psychicznemu i fizycznemu, więc koniecznie trzeba go odreagować. Każdy człowiek ma inne sposoby na odreagowania. Po ciężkim dniu wiele osób sięga po używki, np. alkohol, które pozwalają się rozluźnić, ale nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż może prowadzić do uzależnienia. Zanim położymy się spać, rozładujmy napięcie, by sen był spokojny i pozbawiony obciążeń. Kojącym nerwy rozwiązaniem jest rozmowa z bliską osobą, której możemy opowiedzieć o tym, co nas spotkało. Już samo mówienie o problemach sprawia, że wydają się one nieco łatwiejsze do rozwiązania. Jeśli zjadają nas nerwy, zażyjmy Nervomix i obejrzyjmy ulubioną komedię czy program, który bardzo lubimy.

W tym dziale  Recenzja kultowego mydła - biały jeleń

Nervomix i inne sposoby, by odzyskać spokój

Zwolennicy spokojnego relaksu mogą poczytać czy poćwiczyć. Ważne jest także głębokie oddychanie, które sprawdzi się również w czasie nerwowej sytuacji. Osoby potrzebujące kontaktu z naturą mogą iść na długi, relaksujący spacer, podczas którego dotlenią się i nabiorą dystansu. Kontakt z naturą zawsze uspokaja. Kiepski dzień trzeba po prostu z siebie wyrzucić i cieszyć się, że już minął. Po rozmowie i spacerze zróbmy sobie długą, aromatyczną kąpiel i połóżmy się do łóżka w dobrze wywietrzonej sypialni. Jeśli boimy się, że złe myśli wrócą, zażyjmy Nervomix, który zapewni nam dobry sen. Jest to lek ziołowy, łagodnie uspokajający i ułatwiający zasypianie. W aptekach znajdziemy także Nervomix Forte, który pomaga opanować silny stres.

Stresujący pojawia się w życiu każdego z nas, więc musimy znaleźć swoje sposoby na radzenie sobie z nim. Jeśli jesteśmy zestresowani, zażyjmy Nervomix, a po powrocie z pracy zrelaksujmy się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *