mydło w kostce

Recenzja kultowego mydła – biały jeleń

Biały Jeleń mydło szare zaczęto produkować już w roku 1921. Dzięki szerokiej dostępności i prostemu składowi produkt ten szybko zyskał ogromną popularność. Wykorzystywano go nie tylko do higieny osobistej, ale i do celów gospodarczych. W roku 1999 znak towarowy Biały Jeleń wykupiły Ostrzeszowskie Zakłady Chemii Gospodarczej POLLENA. Dzisiaj funkcjonują one jako POLLENA Kosmetyki i Mydła Naturalne.

Fenomen mydła Biały Jeleń

Mimo, że od wyprodukowania pierwszej kostki Białego Jelenia mydła minęło niemal 100 lat, technologia produkcji wygląda w zasadzie tak samo. Dalej wykorzystywane są tradycyjne metody oparte na zmydlaniu tłuszczy. Do produkcji wysokiej jakości hipoalergicznego mydła marki Biały Jeleń wykorzystywany jest łój wołowy, który jest produktem ubocznym przemysłu spożywczego.
Biały Jelen mydło jest w tym przypadku naprawdę wyjątkowe. Obecnie sporo różnego rodzaju produktów wykonywanych jest na bazie tłuszczów roślinnych. Tymczasem do produkcji mydeł lepiej nadają się łoje zwierzęce. Są przede wszystkim bardziej biozgodne ze skórą ludzką niż tłuszcze pochodzenia roślinnego. Zawierają zbliżone proporcje kwasów tłuszczowych jak błony komórkowe człowieka. Te składają się z kwasów tłuszczowych, z czego 50-55% przypada na kwasy nasycone. Zawierają ponadto nienasycony kwas linolowy o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwrakowych. Spore znaczenie ma również nienasycony kwas olepalmitynowy o właściwościach przeciwbakteryjnych. Skład systemu człowieka jest wbrew pozorom podobny do budowy tłuszczów zwierzęcych.

W tym dziale  Regularny przegląd Toyoty, czyli klucz do bezawaryjnej jazdy

Biały Jeleń mydło – skład

Mydło to w przeciwieństwie do innych produktów obecnych na rynku nie zawiera żadnych konserwantów, barwników, sztucznych dodatków chemicznych, wypełniaczy oraz kompozycji zapachowych. Tym samym obniżony do minimum jet jego potencjał alergizujący.
Biały Jeleń mydło ma takie same właściwości i cechy od wielu lat. To mydło, nadaje się do mycia całego ciała i włosów, bo skutecznie usuwa różnego rodzaju zabrudzenia. Doskonale sprawdza się w przypadku skóry wrażliwej i delikatnej. Nie podrażnia jej i nie wysusza. Cechuje się doskonałymi właściwościami antybakteryjnymi, a więc nadaje się także do pielęgnacji cery trądzikowej. Działa regenerująco i łagodząco. Tym samym przyspiesza proces gojenia się skaleczeń i obrzęków różnego rodzaju. Oczywiście mydło można stosować jako uzupełnienie leczenia, a nie zamiast niego.

Biały Jeleń mydło wykorzystywane może być z powodzeniem w przypadku różnego rodzaju prac domowych. Sprawdza się jako środek piorący do ubrań, wykładzin i linoleum. Nadaje się do prania ręcznego i nie tylko. Czasami wykorzystywane bywa do zwalczania roślinnych szkodników. Wystarczy przygotować z niego i wody roztwór, a potem spryskać nim chore rośliny. Zastosowanie szarego mydła marki Biały Jeleń jest więc bardzo duże. To produkt bardzo uniwersalny i co więcej, niezwykle skuteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *