Zestaw dla gracza – co warto mieć?

Pasjonaci gier komputerowych potrafią spędzać bardzo czasu przy swoim hobby. Zainteresowanie te jest jednak kosztowe i stawia wysokie wymogi odnośnie sprzętu, a nawet akcesoriów do gry, które zostały specjalnie zaprojektowane.. Obecnie na rynku znajduje się szereg akcesoriów dla pasjonatów gier. Które z nich warto mieć?

Komputer dla gracza

Obecnie laptopy średnio nadają się do wymagających gier komputerowych. Laptop jest jednak bardzo dobrą propozycja w przypadku, gdy gracz bardzo często się przemieszcza lub chce korzystać z możliwość grania w różnych lokalizacjach. W przypadku laptopów należy pamiętać o trudności rozbudowy o podzespoły. Laptopy też często oferują niską wydajność niż komputery stacjonarne.

Komputer może zostać złożony samodzielnie, co jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez pasjonatów, lub może zostać zakupić gotowy zestaw z dostępnych propozycji w ofercie wielu sklepów. Komputer „składak” jest najlepszą propozycją dla graczy.

Komputery stacjonarne nie cechują się mobilnością, ale za to daje nam możliwość rozbudowy, podkręcenia oraz tworzenia bardzo zaawansowanej maszyny.

Myszka i klawiatura dla gracza

Myszki dla graczy cechują dodatkowymi przyciskami, ergonomicznym kształtem i bardzo dobrą czułością. Nie zaleca się korzystać z zwykłych myszek, ponieważ takie urządzenie nie spełni wysokich wymagań gry (m.in. uniemożliwi szybkie wykonywanie ruchów). W przypadku myszek ważny jest czujnik, ponieważ to on jest odpowiedzialny za dokładność odwzorowania ruchu dłoni. Istotny jest też kształt oraz ergonomia ważna dla wygody podczas grania. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na długość i szerokość. Mysz gamingowa to bardzo dobra propozycja dla wymagających graczy. Myszki tego typu pozwalają na komfort gry oraz łatwość w wykonywaniu ruchów.

W tym dziale  Rodzaje męskich portfeli?

W przypadku klawiatur dla graczy ważne jest to, aby miały (podobnie jak myszy) ergonomiczny kształt. Przydatna jest podkładka pod nadgarstki, ponieważ bardzo ułatwi nam to wykonywanie ruchów podczas wielogodzinnych rozgrywek. Klawiatury gamingowe charakteryzują się lepszym wyprofilowaniem klawiszy. Są one bardziej oporne, ale dają możliwość kilku czułości nacisku, co jest bardzo przydatne w wielu grach.

Podkładka dla gracza

Nie należy kupować podkładek piankowych, ponieważ cechują się niską trwałością oraz przesuwają się po biurku. Powinniśmy wybierać podkładki twarde, które lepiej współpracują z laserem i cechują się lepszym poziomem ślizgu. Jednak wadą tych podkładek jest to, że po roku użytkowania traci swoje właściwości oraz przyczynia się do szybkiego niszczenia stopek w myszy. Wtedy trzeba ją wymienić.

Słuchawki dla gracza

Modele słuchawek dla graczy cechują się odpowiednim wyciszeniem dźwięków otoczenia. Najlepiej sprawdzą się w systemie zamkniętym lub półotwartym. Słuchawki do gry powinny posiadać mikrofon, niezbędny do komunikacji z innymi graczami.

Inne dodatkowe akcesoria dla graczy

Niektórzy gracze oprócz podstawowego sprzętu wybierają również bardziej egzotyczne akcesoria lub gadżety, które bardzo często są związane z określoną grą. Do takich dodatków nalezą podgrzewacze do kubka, rozgałęźniki, ergonomiczne fotele. Ale można tez wymienić odzież dla graczy, USB, kierownice, a nawet  joysticki.

Wybierając sprzęt podstawowy dla gracza czy akcesoria zawsze warto kierować się jakością oraz tym czy dany sprzęt jest dedykowany dla graczy.

W tym dziale  Jak walczyć ze smogiem w dużym mieście?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *