niemowlak i mały chłopiec na dywanie

Do którego roku życia używać fotelika-nosidełka dla dziecka?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się fotelik-nosidełko dla niemowląt. Nosidełko dla niemowląt używa się do do 1 roku życia, a później lepiej zakupić fotelik dla malucha. Ciekawym rozwiązaniem jest też fotelik 2w1, który sprawdzi się też u starszych dzieci. W tym artykule wyjaśnimy jak wybrać dobry fotelik będący jednocześnie nosidełkiem.

Jakość nosidełka

Najlepiej kupować produkty u renomowanych producentów, którzy cieszą się pozytywną opinią i od dłuższego czasu funkcjonują na rynku. Wtedy można mieć pewność, że nosidełko będzie wysokiej jakości i posłuży przynajmniej kilka sezonów. Trzeba też pamiętać, że maluch dorasta bardzo szybko, dlatego może się okazać, że po paru miesiącach trzeba będzie wymienić fotelik na większy model. Kluczowe jest określenie momentu, kiedy konieczna staje się zmiana nosidełka na fotelik dla starszego dziecka. Klasyczne nosidełka dla noworodków wykorzystuje się zazwyczaj przez 12 miesięcy. Taki fotelik można z łatwością wszędzie ze sobą zabrać, ponieważ posiada uchwyt do przenoszenia. Ważne jest, żeby nosidełko wykonane było z wytrzymałych materiałów. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że nosidełka dla niemowląt montowane są w aucie tyłem do kierunku jazdy. Najczęściej instaluje się je przy użyciu pasa samochodowego. Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo dziecka, dlatego fotelik powinien być prawidłowo zamontowany. Nosidełko jest dużym ułatwieniem dla rodziców, ponieważ mogą być elastyczni. Dopiero, gdy dziecko może usiąść samodzielnie to zaleca się zamianę na fotelik. Foteliki są mniej stabilne i posiadają pionową pozycję. Wynika to z faktu, że kręgosłup takiego dziecka jest już praktycznie ukształtowany. Wybór fotelików i nosidełek jest bardzo duży, dlatego nawet najbardziej wymagający klienci powinni być zadowoleni. Zawsze, gdy kupujesz fotelik to musisz się wcześniej upewnić, czy maluch spełnia wymagania tego fotelika.

W tym dziale  Kiedy najlepiej jeść lody?

Wybór fotelików

Producenci zazwyczaj podają przedział wiekowy dla każdego fotelika. Przykładowe wymagania to także minimalny wzrost oraz minimalna waga. Warto mieć na uwadze, że dzieci dosyć często wyrastają z fotelika, jeszcze zanim osiągną maksymalną wagę. Na fotelik dla malucha należy przejść, gdy najwyższy punkt głowy dziecka zlokalizowany jest na długości 2-3 palców od najwyższego punktu tego fotelika. Trzeba koniecznie pamiętać o odległości dwóch palców. Kluczowa jest także instrukcja obsługi fotelika, którą należy dokładnie przeczytać. Według większości producentów pasy ramienne nie mogą wychodzić zza ramion malucha. Czas na zmianę fotelika jest też, gdy pasy ramienne nie układają się już prosto na ramionach. Fotelik powinien być wytrzymały, żeby utrzymać ciężar dziecka. Nosidełka renomowanych producentów zazwyczaj są najwyższej jakości. Fotelik z wysokim oparciem mogą być stosowane, gdy dziecko osiągnie czwarty rok życia. Ważne jest też, żeby fotelik spełniał wszystkie normy wyznaczone przepisami prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *