Rodzaje męskich portfeli?

Pieniądze są nieodłącznym elementem życia. Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale szczęśliwie żyć pomogą. To gdzie są przechowywane, jest bardzo ważne. Portfel, bo to o nim mowa, posiada go każdy. Musi nie tylko spełniać swoją techniczną funkcję, ale również dobrze wyglądać i pasować do stylu, trybu życia. Chociaż coraz częściej zamiast gotówki, mamy przy sobie karty kredytowe, to mimo to portfel pozostaje jednym z najważniejszych dodatków. Ważne, żeby mieścił się w kieszeni spodni, bo to właśnie tam mężczyźni noszą go najczęściej. Najlepszy model to ten funkcjonalny, praktyczny, trwały, ale też musi się podobać. Jakie są rodzaje portfeli męskich? Na jaki portfel się zdecydować?

Rodzaje portfeli męskich

  • Klasyczne, to te wykonane ze skóry. Takie portfele cechują się największą pojemnością. W klasycznych portfelach znajdziemy wiele miejsc. Będzie tam miejsce na banknoty, rachunki, karty kredytowe, dokumenty czy monety. Takie portfele składane mogą być podwójnie lub potrójnie. Męskie portfele skórzane zamykane są najczęściej na zatrzask, bigiel lub zamek. Skórzane portfele uważane są za najtrwalsze. Są eleganckie i nigdy nie wychudzą z mody. Jest to dobry wybór dla dojrzałych mężczyzn.
  • Są to portfele materiałowe, dużo rzadziej skórzane. Lekkie i komfortowe, idealne do kieszeni czy nerki. Najczęściej wykonane z materiałów takich jak nylon, plastik, poliester czy cordura. Warto zwrócić uwagę czy portfel jest wodoodporny, oraz czy jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Jest to dosyć ważny aspekt dla sportowca. Portfele sportowe wybierane są dla mężczyzn, dla których portfele skórzane są za sztywne, za eleganckie, lub po prostu im się nie podobają. Mają oni luźny styl i wolą wybrać portfel kolorowy, materiałowy, lekki, często z zabawnymi nadrukami. Stawiają oni też na portfele z firm sportowych. Przeważnie takie portfele zamykane są na rzep. Niestety, takie zamknięcie daje nieprzyjemny odgłos przy otwieraniu, więc nie każdemu może to odpowiadać.
  • Podróżne, te portfele idealne są dla ludzi w ruchu, lubiących wycieczki. Zależy im na tym, by w portfelu móc można było przechowywać nie tylko pieniądze, ale też klucze, dokumenty, bilety. Takie portfele niejednokrotnie mają funkcje zawieszenia ich na szyi. Dzięki temu chronione są przed zgubieniem, jak i kradzieżą.
  • Ostatnio bardzo modne portfele. Są supercienkie, najczęściej wykonywane ze skóry, ale zdarza się również, że zrobione są z innych, nowoczesnych materiałów takich jak np. carbon. Jest w nich określoną liczbą przegródek na karty i miejsce na banknot.
  • Bilonówki. To również niewielki portfel, specjalnie dla osób, które nie chcą mieć dużego portfela, ale również nie mają zamiaru zrezygnować z używania monet. Bardzo lubiany wśród ludzi starszych, dziadków.
W tym dziale  Skuter do jeżdzenia w mieście, czy warto?

Jaki materiał jest najodpowiedniejszy?

Rodzaj materiału, z jakiego zostanie wykonany portfel, jest bardzo ważny. Pewne materiały sprawiają, że portfele są trwalsze i posłużą dłużej, inne natomiast, nie są za dobre, a takim portfelem nie za długo można się nacieszyć, i nim się obejrzymy, trzeba będzie kupić nowy.

  • Skóra ekologiczna. Ma przede wszystkim, a może i tylko jedną zaletę. Portfel z tego tworzywa jest po prostu tani. Ma słabe walory estetyczne, a także są praktycznie niewytrzymałe. Słabo znoszą częste użytkowanie, kurz, brud, wodę i wszelkie inne przeszkody. Niszczą się bardzo szybko.
  • Skóra naturalna. To najlepsze tworzywo do produkcji portfeli. Najczęściej stosowanym rodzajem skóry jest skóra licowa. Ma sporą odporność na zabrudzenia, otarcia i ogólne użytkowanie. Najpopularniejszymi w galanterii skórzanej są najsilniejsze skóry bydlęce, ale też te delikatniejsze, takie jak cielęce czy jagnięce.