dwie pary bosych stóp

Co na grzybicę paznokci u nóg?

Grzybica paznokci jest chorobą powszechnie znaną, którą w bardzo łatwy sposób można się zarazić. Już zwykłe wyjście na basen może zakończyć się tą chorobą, dlatego warto jest wiedzieć, jak należy postępować przy pierwszych jej objawach.

Jakie są przyczyny powstawania grzybicy paznokci

Choroba ta najczęściej atakuje paznokcie u stóp, gdzie może rozprzestrzenić się z jednej płytki na inne. Najczęściej jednak grzybica atakuje pierwszy i ostatni palec u stopy. Grzybica paznokci często wywołuje także grzybicę stóp, w przypadku jej wystąpienia stopy swędzą, jak również mogą nawet piec. Na rozwój grzybicy wpływa wilgoć oraz ciepło, dlatego tak ważne jest, by dokładnie wycierać stopy po umyciu oraz nie zakładać skarpet ze sztucznego tworzywa. Grzybica paznokci rozwija się w momencie uszkodzonej płytki paznokcia, warto jest więc nie obcinać za krótko paznokci, ani nie osłabiać płytki np. ciasnymi butami czy lakierami do paznokci.

Jakie są objawy grzybicy paznokci?

Paznokcie zakażone grzybicą zaczynają stopniowo zmieniać swój wygląd. Na początku pojawiają się białe przebarwienia, które zmieniają się w żółte, by ostatecznie przybrać kolor brązowy. Oprócz tego płytka paznokci zaczyna się łuszczyć oraz rozwarstwiać co może sprawiać kłopot podczas obcinania paznokci. Nasze stopy zaczynają także nieestetycznie pachnieć za sprawą nagromadzonych pod paznokciami złogów.

W tym dziale  Jak zapewnić pracownikom bezpieczną pracę?

Leczenie grzybicy paznokci

Grzybicę najlepiej leczyć pod kontrolą dermatologa, ponieważ tylko on dostosuje nam kuracje do stopnia zaawansowania tej choroby. W wielu przypadkach na grzybicę paznokci wystarczy stosowanie specjalnego lakieru lub plastrów posiadających grzybobójcze substancje. Natomiast w cięższych etapach tej choroby lekarz dermatolog przepisuje tabletki oraz zaleca szlifowanie paznokcia objętego chorobą, aby pozbyć się jak najwięcej zainfekowanej płytki. Leczenie grzybicy paznokcia może potrwać do kilku miesięcy, jak również bardzo często zdarzają się nawroty tej choroby. Jeżeli chcemy uniknąć ponownemu pojawieniu się grzybicy, musimy stosować się do ogólnych zasad oraz stosować preparaty zabezpieczające nasze stopy przed tą chorobą.

Grzybica paznokci – leki bez recepty

Przy pierwszych objawach grzybicy paznokci możemy zastosować preparaty dostępne w każdej aptece bez recepty. Obecnie na rynku mamy możliwość wyboru z dużej liczby preparatów pomagającej w walce z tą chorobą. Najlepszym sposobem na pozbycie się problemu okazuje się preparat na grzybicę marki scholl. Preparat ten jest przeznaczony do leczenia łagodnych stanów grzybicy paznokci. Scholl jest skuteczny oraz bardzo łatwy w użyciu, jak również posiada pozytywne opinie osób, które stosowały już ten preparat. Zestaw zawiera lakier przeciwgrzybiczy oraz pięć jednorazowych pilników do usuwania zainfekowanej płytki paznokcia.

Jeżeli chcemy leczyć grzybicę na własną rękę pamiętajmy, że jest to długotrwały proces, który może ciągnąć się nawet do kilkunastu miesięcy.

W tym dziale  Czym jest zamrożony bark?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *