wyszukiwarka kodow pocztowych

Jak usprawnić proces wysyłkowy?

Wysyłając paczkę chcemy, by jak najszybciej dotarła do odbiorcy. Kiedy proces wysyłki się przedłuża, wtedy mamy pretensję do usługodawcy, ale często to my jesteśmy winni opóźnień. Popełniamy bowiem błędy, nie podajemy pełnego adresu lub zapominamy o kodzie pocztowym, a przecież wystarczy skorzystać z wyszukiwarki kodów pocztowych, by usprawnić proces przekazywania przesyłek.

Jak prawidłowo zaadresować paczkę? Skorzystaj z wyszukiwarki kodów pocztowych

Wszystkie informacje dotyczące odbiorcy paczki powinny być dokładnie zapisane na opakowaniu. Wyraźnie (najlepiej drukowanymi literami) zapiszmy imię i nazwisko adresata. Zapytajmy o adres i wpiszmy go uważnie, nie zapomnijmy o numerze klatki i mieszkanie. Nazwa miasta powinna być wpisana z kodem pocztowym. Kody pocztowe mają format dd-ddd (d oznacza cyfrę) i umieszcza się je z lewej strony nazwy miejscowości. Pierwsza cyfra określa okręg pocztowy. Lista miast wydzielonych obejmuje 22 duże polskie miasta. Dzięki temu, nawet jeśli miejscowość jest bardzo mała, można określić, w której części kraju się znajduje, więc osoba sortująca paczki wyśle ją tam, gdzie powinna dotrzeć. Jeżeli nie znamy kodu pocztowego, możemy skorzystać z wyszukiwarki kodów pocztowych.

Jak działa wyszukiwarka kodów pocztowych?

Wyszukiwarka kodów pocztowych pozwala odnaleźć kod pocztowy dla dowolnej miejscowości w Polsce. W bazie danych zamieszczone są dane dotyczące wszystkich miejscowości w Polsce, czyli zarówno takich, które posiadają jeden kod pocztowy, jak i tych, w których każda ulica lub nawet jej fragment może mieć inny kod pocztowy. Wyszukując kod pocztowy trzeba wpisać nazwę miejscowości oraz nazwę ulicy. W pole miejscowość lub ulica wystarczy wpisać tylko fragment nazwy, a sprytna wyszukiwarka odnajdzie wtedy wszystkie warianty nazw. Jest to duże ułatwienie, gdyż czasami nie jesteśmy pewni, jak prawidłowo zapisuje się nazwę ulicy. Wyszukiwarka kodów pocztowych poradzi sobie także z miejscowościami, które noszą takie same nazwy. Chcąc zlokalizować poszukiwane miasto, trzeba wybrać województwo, powiat i gminę.

W tym dziale  Drukarki igłowe w firmie - zastosowanie i zalety

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Należy pamiętać również o wydrukowaniu protokołu przekazania, który musi podpisać kurier w chwili odbioru przesyłki. Jeżeli wewnątrz paczki znajdują się delikatne przedmioty, to w widocznym miejscu dopiszmy informację: uwaga szkło lub góra – dół. Jeśli skorzystaliśmy z wyszukiwarki kodów pocztowych i znamy dokładny adres, to wpiszmy go wyraźnie, stosujmy polskie znaki. Jeżeli tego nie zrobimy, to może się okazać, że kurier podejmie próbę doręczenia na ulicy Sadowej zamiast Sądowej. Spowoduje to zwrócenie paczki do oddziału i doręczenie najwcześniej w kolejnym dniu roboczym. Wpiszmy także numer telefonu, aby kurier mógł skontaktować się z odbiorcą.

Jeżeli dobrze zapakujemy i zaadresujemy paczkę, to możemy być pewni, że szybko dotrze do adresata. Jeżeli mamy wątpliwości, to skorzystajmy z wyszukiwarki kodów pocztowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *