Lista prezentów świątecznych i jak to załatwić szybko

Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc jeśli listy do Mikołaja zostały już napisane, a drugie połówki powiedziały, co chciałyby dostać, to przyszedł czas na wielkie zakupy. Ale pamiętajmy, że wielkie nie muszą oznaczać drogie, więc solidnie się przygotujmy, a każdy dostanie prezent swoich marzeń, a my unikniemy bankructwa!

Oczywiście sugerujemy zakupy przez Internet, bo to tutaj znaleźć możemy największe promocje, ale i tutaj musimy być czujni. Począwszy od podróbek uważnie sprawdzajmy terminy dostaw, bo w okresie przedświątecznym firmy spedycyjne mają ogromne obłożenie i czas doręczenia towaru znacznie się wydłuża. Sklepy internetowe również realizują zamówienia, a towar w magazynach się wyprzedaje, co pociąga za sobą konieczność uzupełnienia zapasów – jeśli jest to towar z innego kontynentu, to w grę wchodzi transport międzynarodowy, co wiąże się znów z czasem, który nieubłaganie upływa. Dlatego pora wziąć w rękę kartkę i długopis by szybko zrobić listę prezentów, a następnie zabrać się za szukanie i kupowanie.

Prezenty z daleka

Czyli jak zwykle sprzęt elektroniczny dla syna oraz ekstra ciuszki dla córki. Do tego jeszcze jakiś fajny gadżet dla męża i interesująca biżuteria dla żony. A wszystko z Ali Express i wszystko musi najpierw dopłynąć do Europy, żeby dopiero wyruszyć w drogę pod nasze drzwi. Transport międzynarodowy ma niestety tą bolączkę, że trwa.

Owszem samolot leci znacznie szybciej, niż płynie statek, ale też różnice w cenie są znaczne i często poddają w wątpliwość zasadność zakupu. Okres przedświąteczny to wprawdzie czas wzmożonego ruchu również w tej grupie firm spedycyjnych, ale jak już wspomniano kwestia czasu jest nie do obejścia w przypadku transportu międzynarodowego. Jeśli więc do Świąt zostało mniej niż 2 miesiące odpuśćmy sobie zakupy w Chinach i sięgnijmy głębiej do portfela szukać wymarzonych prezentów w nieco bliższych lokalizacjach. Plusem będzie elastyczność firm logistycznych, które już wewnątrz UE o wiele sprawniej korzystają z sieci lokalnych spedytorów i nie potrzebują tak wiele czasu, by zamówiony towar dotarł pod nasze drzwi.

W tym dziale  Jaką piżamę wybrać dla kobiet w ciąży?

Kupowanie prezentów na miejscu

Odradzamy zdecydowanie większość „super promocji” w sklepach, które często dotyczą towaru droższego niż w normalnym okresie, choć oczywiście zdarzają się wyjątki. Można też czekać do ostatniego dnia, ale wtedy narażamy się na ryzyko wspomnianego już wcześniej bankructwa. Lepiej przeglądnąć oferty na aukcjach internetowych z dokładnym sprawdzeniem warunków dostawy. Wprawdzie sklepy, które sprzedają towar na aukcjach najczęściej mają podpisane umowy z kilkoma firmami spedycyjnymi, to warto się upewnić, która dostarczy zakupy na czas.

Można też na własną rękę poszukać lokalnego operatora, który przywiózłby nam zamówiony towar bezpośrednio od sprzedającego, ale ma to sens jedynie w przypadku większej ilości i droższego towaru. Cena, jaką zapłacimy firmie logistycznej za taki kurs będzie dość wysoka, ale mamy gwarancję, że towar jedzie bezpośrednio do nas bez dodatkowych załadunków i postojów. Jeśli gabaryty prezentów nie są zbyt duże, to czasem warto samemu zabawić się w kuriera i samodzielnie przywieźć wymarzony prezent – gorzej, jeśli mieszkamy w górach, a towar jest do odbioru nad morzem.

 

Rhenus Logistics

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *